Persoană de contact
Grafică de medicină pulmonară pediatrică. care apare ca o schiță de desen.

Medicină pulmonară pediatrică la Clinica Korda din Szeged

Medicină pulmonară pediatrică

Ce face medicina pulmonară pediatrică?

La clinica noastră respiratorie pediatrică, tratăm nu numai infecțiile plămânilor, ci și ale întregului sistem respirator, cronice sau recurente, chiar prelungite lent, tuse, sufocare, dispnee, crize de astm.

Când ar trebui să consultați un specialist pediatru în boli pulmonare?

Tusea prelungită la copiii mici este în principal o problemă de diagnostic, care poate fi cauzată de infecții, astm sau reflux.
Cele mai frecvente boli la copiii mai mari sunt astmul și febra fânului.

Despre tratamente

A légzésfunkciós vizsgálat során a Korda Klinika gyermek-tüdőgyógyász szakorvosa a beteg gyermek tüdejének térfogatát, a légzése minőségét, illetve a gázcsere és keringés állapotát méri fel. Erre a tüdő működésének átfogó feltérképezésre akkor van szükség, amikor a tűnetek asztmára, krónikus tüdőbetegségre utalnak vagy már ismert betegség állapotának követéséhez előírt. A Korda Klinika gyermek-tüdőgyógyászati szakrendelésén elérhető a légzésfunkciós vizsgálat.

Mikor érdemes a légzésfunkciós vizsgálat elvégzése?

  • Légzészavar, nehézlégzés,
  • mellkasi nyomás,
  • asztmaszerű tűnetek,
  • heveny köhögőrohamok, fulladásos rohamok

esetén mindenképpen érdemes a légzésfunkciós vizsgálat elvégzése.

Mivel a különböző eredetű légzészavarok, különböző – a normálistól eltérő – görbét jelenítenek meg a vizsgálat során, így ez a felmérés nagy segítséget nyújt számos betegség kiderítésében, és a további kezelés tervezésében.
A légzésfunkciós vizsgálat nagy előnye, hogy még a tűnetek jelentkezése előtt kimutatja az eltéréseket, így teszi lehetővé a megfelelő kezelés mihamarabbi elindítását.

Mi és hogyan fog történni a légzésfunkciós vizsgálat során?

Légzésfunkciós vizsgálat során a gyermek-tüdőgyógyász szakorvos a spirométer műszert használja. A vizsgálat ülő vagy álló testhelyzetben történik becsipeszelt orral. A spirométerre egy eldobható szájcsutorát illesztenek, amin keresztül kell lélegeznie a Páciensnek a gyermek-tüdőgyógyász szakorvos kérése szerint.
A spirométerrel a beteg gyermek tüdejének térfogatát, a légzése minőségét, illetve a gázcsere és keringés állapotát, sebességét mérik fel. A műszer a felvett adatokat egy számítógépnek továbbítja, ami összeveti azokat azonos korú, nemű, testsúlyú és magasságú személyektől elvárható eredményekkel és értékeli azokat. Az eredmények alapján a gyermek-tüdőgyógyász szakorvos átfogó képet a kap a gyermek tüdejének állapotáról, és az eredményeknek megfelelő kezelésekkel megakadályozza a komolyabb betegségek kialakulását.

A februártól az ősz beköszöntéig terjedő időszakban bosszantó allergiás tűnetek keseríthetik meg nemcsak a felnőttek, de a gyermekek életét is. Ezt követően – mintha a pollenszezon nem lett volna elég, – a fűtésszezon indulásával a poratkáknak teremtünk ideális körülményeket a lakásban.

Mikor gyanakodjunk allergiára?

  • gyakori orrdugulás, orrfolyás,
  • tüsszögés,
  • előfordulhat könnyezés, szemviszketés és vörösség és
  • torokviszketés esetén.

Közepesen súlyos és súlyos esetekben a gyermekeknél okozhat:

  • alvásproblémát,
  • fáradékonyságot, csökkent koncentrációképességet és
  • teljesítmény-csökkenést is.

Az elhúzódó felső-légúti betegségek, szem és orr viszketés, reggeli tüsszögés már óvodás korban a klasszikus légúti allergiás betegségre utalnak.
Ilyen esetekben érdemes időpontot kérni a Korda Klinika gyermek-tüdőgyógyász szakrendelésére, hogy ott egy inhalatív bőrteszt alkalmazásával igazolják a allergiás megbetegedés gyanúját.
Az inhalatív vizsgálat eredményétől függően gyermek-tüdőgyógyász szakorvosunk kezelési tervet készít.

Mi és hogyan fog történni a bőrteszt során?

A teszt során gyárilag tisztított allergéneket viszünk fel a gyermek alkarjára. Az allergének bőrön keresztül reakcióba lépnek a Páciens szervezetével, melynek eredményeként a bőr az adott területen kipirosodik, duzzanat keletkezik, ahogy a szúnyogcsípés esetében. Minél érzékenyebb a vizsgált Páciens az alergénekre, annál erősebbek a bőrtünetek.
Az allergének felvitele után 15 percet kell várni a tünetek kialakulására.

Hogyan kell felkészülni a bőrtesztre?

  • Éhgyomor nem szükséges,
  • teszt előtt nem szabad antihisztamint szedni,
  • a nap bármelyik szakában elvégezhető,
  • a teszt elvégzéséhez nincs szükség beutalóra.

Mik tesztelhetők inhalatív bőrteszttel?

  • număr de polen
  • állati szőrök és hámtakarók
  • ételek

A tesztek elvégzéshez a Korda Klinikán nincs szüksége beutalóra, de előzetes telefonos időpont foglalására igen.

Ce se va întâmpla și cum?

Ce ar trebui să aduceți cu dumneavoastră?

Este important să aveți la dumneavoastră rezultatele analizelor anterioare și o listă cu medicamentele pe care le luați în mod regulat atunci când vă prezentați pentru o examinare pulmonară.

Ce se va întâmpla în timpul anchetei?

După obținerea istoricului medical, efectuarea unui examen fizic și alergic, a unor teste cutanate și a unor teste ale funcțiilor respiratorii, specialistul nostru vă va oferi informații detaliate despre natura afecțiunii dumneavoastră și despre opțiunile terapeutice disponibile. Controalele periodice sunt, de asemenea, foarte importante, în timpul cărora sunt discutate simptomele de la examinarea anterioară, tratamentul și orice probleme întâmpinate. Medicația și stilul de viață corect planificate vor permite pacientului să ducă o viață lipsită de restricții.

Fă-ți programare acum!

Rezervare ilustrare. Vază cu buchet de garoafe și jurnal
Vă putem găzdui în clinicile noastre, după rezervarea unei programări.

Rezervare prin telefon

H - P | 8:00 - 20:00